Safir Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi ... - Medistanbul

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile beraber yeni saç ekimi tekniklerinin de gelişmesine olanak sağladı.

Safir Perkutan

Özellikle erkeklerde saç dökülmesi yıllar içinde dramatik bir şekilde ilerlerken gelişen saç ekimi teknikleri kişilere kolaylık sağladı. Daha köklü ve minimal invaziv bir cerrahi operasyona dönüşerek, son şeklini yeni tıbbi cihazların da olmasıyla daha verimli kullanımı ile uyumlu hale getirdi.

Doğal görünümlü sonuçlar sağlayan en modern ve yaygın olarak kullanılan saç ekimi tekniklerinden biri olarak kabul
edilen FUE yöntemi, safir bıçaklı özel cihazların kullanımıyla başarısını katlayarak bir adım daha ileriye taşımıştır. Aslında başarılı bir saç ekimi her zaman en son tekniklerin kullanılmasına bağlıdır. FUE yöntemi, 2003 yılından bu yana inanılmaz başarı oranları sebebiyle birçok doktor tarafından tercih edimiştir.

Ancak safir peruktan tekniğinin gelişmesiyle şu an en yaygın şekilde tercih edilen bir tekniktir. Saç ekimi operasyonunda birçok kanal alıcı bölgesi delinir ve kesilir. Safir tekniği, bu tür kanalların delinmesi ve kesilmesi için en yeni yöntemlerden biridir. Safir saç ekimi tekniği, çelik bıçaklar yerine pırlantaya çok yakın sertliğe sahip iyi bilenmiş safir uçların kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Böylece de saç ekimi operasyonları daha kolay hale gelmiştir. Bu nedenle, tekniğin operasyonların başarısı üzerinde büyük etkisi olduğunu söylemek mümkündür.

Safir Perkutan Tekniğinin Avantajları

Tüm kanallar alıcı alanda, aynı kalınlığa ve açıları paylaştığı için perkütan saç ekiminde, saç kökleri çok küçük ve yuvarlak deliklere sıkıca tutturulur. Bu sebeple de saç köklerinin hareket etme riski yoktur. Diğer bir avantaj, hızlı iyileşme dönemidir; sadece 4-5 gün içinde, nakledilen bölgede artık kabuk olmayacaktır. Diğer maddelere kıyasla, safir bıçaklar cilde çok az zarar verirken kanallar kesilir.

Birçok kanalın insizyonuna izin verdiği için de yoğun saç elde etmek için greftlerin transferini sağlar. Bu nedenle, ciddi saç dökülmesi olan bireylere uygulandığında daha iyi sonuçlar sağlar. Safir perkutan bıçak kullanan saç ekiminde iyileşme süresi çok kısadır. Safir bıçaklar kanalların mikro düzeyde açılmasını sağlamaktadır. Böylece kanallarda açıların yönleri korunmuş olur. 

Safir Kalemi

Değişen yönler büyüyen saçların doğal görünümünü etkilediğinden dolayı, bu maddenin safir saç ekimi tarafından sunulan en önemli avantajlardan biri olduğunu belirtmek mümkündür. Safir uçları saç ekimi operasyonunda kanallar kesildiğinde doku hasarı riskini azaltır. Stabilizasyon için uygundur, yara iyileşmesi daha hızlı olur ve bu nedenle enfeksiyon riski diğer bazı yöntemlere göre daha düşüktür.

Safir Saç Cerrahisine Bir Bakış;

 • Titanyumla içi boş iğne yardımıyla normal FUE tekniğine kıyasla daha hızlı iyileşir.
 • Tek kullanımlık çok keskin içi boş iğneler kullanılır.
 • Verici yüzeyinde minimum yara izi olur.
 • Hasar görmedikleri için greftlerin büyüme hızı daha çabuk olur.

Perkütan Teknikle İlişkili Safir Yöntemi

Saç kökünün çıkarılması aynı operasyonda daha fazla gerçekleştirilir. 0.7-0.9 mm çapında içi boş iğneler ve ince ayarlanabilen bir mikromotor kullanarak, donör kılları ayrı ayrı ve dikkatlice çıkarılır. Buna FUE yani (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak adlandırılır. 

Safir Saç Ekimini Perkütan Yöntemle Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni yöntem çelik değil safir bıçak kullanılarak yapılmaktadır. Bu durum aynı zamanda iyileşme sürecini de hızlandıran daha düşük kabuk oluşumuna sahip olacağınız anlamına gelir. Geleneksel bir FUE saç operasyonunda kanalları açmak için çelik bıçaklar kullanılır. Kanallar burada U şeklinde açılmaktadır. Durum perkütan safir saç ekimi ile farklıdır çünkü kanallar V şeklinde açılır. U şeklindeki açıklık ise daha fazla kanamaya ve daha az saç yoğunluğuna neden olan daha büyük kanallar oluşturur. 

Safir yaprakları perkütan yöntemiyle kombinasyon halinde kanalların mümkün olan en iyi şekilde açılmasını sağlar.

Neden Safir Perkütan Saç Tekniğini Seçmelisiniz?

Perkütanlı yeni safir saç ekimi, daha iyi ve daha hızlı bir iyileşme sürecini gözetir. Safir bıçaklar, kanalın önemli ölçüde daha yüksek bir saç yoğunluğu ve doğal görünümlü bir büyüme yönü olmasına izin verir. Çünkü safir bıçakların bıraktığı noktalar kesi kullanılan greftlere mükemmel uyum sağlar. Böylece saçlar istenen 45-50 derecelik açıda ekilebilir. Safir iğneleri farklı boyutlarda mevcuttur.

Safir Tekniği

Safir bıçakların sert ve pürüzsüz yapısı da enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca, verici bölgedeki vücut sıvısının sızıntısı bu şekilde en aza indirilir. Saç yerleştirmek için ideal olan adlandırılmış insizyon, nakledilen greftlerin ameliyattan kısa bir süre sonra veya büyüme yönünün değişmesini neredeyse imkansız hale getirir.

Normal Fue İle Safir Fue Arasındaki Fark

 • Safir FUE daha keskin, antibakteriyel ve sağlam olduğundan dolayı, kanal açma sırasında kafa derisindeki hasar metal yarıktan çok daha azdır.
 • Safir ucun daha ince çapı sebebiyle, saç ekimi daha sık yapılabilirken, metal   yarıktaki greft sayısı sınırlıdır.
 • Daha sık greft implantasyonu daha güçlü görünen saçlara kavuşmayı sağlar.
 • Uygulama sonrası ödem ve kabuklanma durumu metal yarık ucundan çok daha azdır.
 • Safir fue çok daha hızlı ve rahat bir operasyondur.
 • Safir Fue ile ekilen saçlar, mükemmel kanal nedeniyle açıları değiştirmez. 
Yorum Yap
"Safir Perkutan Tekniği İle Saç Ekimi" için 3 Yorum Mevcut
 • Yorum Sahibi
  Ercan 3 yıl önce

  Merhabalar; Saç Ekimi için müsait bir zamana randevu almak istiyorum ücretsiz muayene yapıldığını duydum yardımcı olurmusunuz?

 • Yorum Sahibi
  Samet 3 yıl önce

  Mrhb Fiyat bilgisi alabilir miyim???

 • Yorum Sahibi
  Maşallah 3 yıl önce

  Yerinizi Nerede Saç ekimini nerede yapıyorsunuz?