Robotik Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Uygulanır? ... - Medistanbul

Robotun hızı saatte 900 greft alınmasına ve tek seferde FUE yöntemi ile sadece 1800 grefte karşı 3000 greftlik "mega-seans" yapılmasına olanak sağlar.

Artas robotu, FUE nakli uygulamasında çığır açan son teknoloji bir tıbbi cihazdır. Robotik ve doktorun arasındaki benzersiz sinerji, saç ekimi ameliyatının diğer tüm yöntemlerinden daha üstün kalitede bir sonuç elde etmeyi mümkün kılar.

Artas robotu hem erkeklerde hem de kadınlarda androjenetik kaynaklı tüm kellik aşamalarını tedavi edebilir. Böylece şimdiye kadar sadece birkaç manuel FUE seansında veya sadece FUT yöntemiyle (strip tekniği) olabilen geniş alanları tedavi edebiliriz.

Robotik Saç Ekimi

FUT saç ekiminin ana dezavantajı boyunda ince bir skar varlığıdır. Bu teknik bugün neredeyse hiç uygulanmamaktadır. Robotik saç cerrahisi, sağlıklı saç köklerinin robotlar kullanılarak dikkatli bir şekilde toplanmasını ve manuel olarak nakledilmesini içerir. Saç ekimini konforlu ve verimli hale getirmek için tasarlanan saç ekim robotu, saç aktarımını hatasız yapmayı amaçlamaktadır.

Saç ekimi robotu saç uzama yönünü hesaplayarak işlemi gerçekleştirdiğinden, hata payı minimumdur ve sonuçlar doğaldır. Özel büyüteçli saç ekimi robotu, foliküler ünitede 10.000 kat daha fazla büyüme sağlayarak hata marjını en aza indirir. Donör bölgesinde kayıpsız fonksiyona ait sağlıklı saç kökleri en üst düzeye çıkarılır.

ARTAS robotu son teknolojiye sahip bir cihazdır. Bu patentli sistem kesinlikle saç ekimine büyük fayda sağlayan son yılların en büyük yeniliğidir. Dahası, böyle bir cihazın geliştirilmesini mümkün kılan yapay zekadaki ilerlemelerdir.

Robotik Saç Ekimi

ARTAS robotu hem hastalara hem de bu tekniği tercih eden uygulayıcılara eşsiz avantajlar sunar. Alınacak en iyi greftleri tanımlama olasılığı aslında, makinenin çalışmasını sağlayan algoritmalar sayesinde, hangi saçın numuneye konu olacağını belirlemek mümkündür. Kellikten muzdarip hastalarda tam memnuniyet sağlamak için sadece en iyi greftler kullanılacaktır. Saç ekimi robotu tarafından insan hatasının en aza indirilmesi de tercih edilen sebeplerden biridir.

Artas Robotuyla Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Robotik saç ekiminde ilk adım donör alanını hazırlamaktır. “Klasik” saç ekiminde olduğu gibi hastanın kafa derisi önce lokal olarak uyuşturulur. Daha sonra, bir asistan tarafından hastanın kafatasının arkasına bir gerici monte edilir. Böylece robotik kol otomatik olarak konumlandırılır ve foliküler üniteleri aramak için kafa derisini tarar.

Donör alanı daha sonra tıraş edilir ve böylece saç uzunluğu 1 mm'yi aşmaz. 1 mm robotun foliküler üniteleri tanıması ve izlemesi için ideal uzunluktur. Robotik bir kılcal damar nakli tercih ederseniz, birkaç faktör dikkate alınmalıdır.

Robotik saç ekimi ABD'den gelen bir yeniliktir. Saç ekimi yapmak için FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemini kullanır. Robot, saç köklerini doktor yerine hastanın kafatasının arkasından alır. Geleneksel bir saç implantı gibi, robotik tedavi kafatasının arkasında sadece mikro izler bırakır. Bu operasyon saç köklerinin maksimum korunmasını sağlar.

Robot kafa derisinden sadece en önemli olanları alır. Bu, her saç için çıkış açısını önceden hesaplayan bir algoritma sayesinde mümkündür. Sadece en iyi saç kökü seçilir ve daha sonra bunların %92'si kullanılır. Robotik kol, foliküler üniteleri insan müdahalesiyle eşsiz hassasiyet ve hızda toplar.

Artas kullanımı saç ekimi sırasında insan hatasını ortadan kaldırır. Bu nedenle seans boyunca hastaya sabit kalitede implantlar sunulmaktadır. Donör bölgesinin dışında saç foliküllerinin çıkarılma riski yoktur. Robot kolunun hızlı ve hassas çalışması, işlem süresini yaklaşık %30 ila 50 oranında azaltır. Müdahale maksimum sadece bir ila dört buçuk saat sürer.

Saç foliküllerinin ekildiği yerler belirli bir dağılıma karşılık gelmelidir. Sadece bu şekilde saç düzgün bir şekilde yeniden büyüyebilir. Artas robotu bu reseptör bölgelerini bulur ve bunları tam olarak doğru açıda ve doğru derinlikte üretir. Bu, her zaman iyi nakledilen saç yoğunluğunu elde etmenizi sağlar.

Robotik Saç Ekimi

SONUÇ

Robotik greft size verimlilik sunar. Amerikan teknolojik inovasyonunun kesinlikle birçok avantajı vardır. Çünkü aşılamanın hassasiyeti her zaman Artas robotu tarafından garanti edilmektedir. Ek olarak, saç foliküllerinin ekstraksiyon süresi %50 azaltılır. Ayrıca, bu sırada mevcut saça zarar vermek neredeyse imkansızdır. Robot olası insan hatalarını ortadan kaldırarak yüksek hassasiyet ve greft kalitesi ile çalışır. Bu saç ekimi yöntemiyle ilgileniyorsanız, manuel nakilden çok daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekecektir.

Yorum Yap
"Robotik Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Uygulanır?" için 3 Yorum Mevcut
 • Yorum Sahibi
  Emre 3 yıl önce

  Robotik saç ekimini diğer tekniklerden ayıran fark nedir fiyatınız ne kadar

 • Yorum Sahibi
  ismail 3 yıl önce

  saç ekimini tamamen makina mı yapıyor?

 • Yorum Sahibi
  İbrahim 3 yıl önce

  Hastane masrafları transfer konaklama ile alakalı detaylı bilgilendirme alabilir miyim?