Popo Kaldırma (Brezilya Popo) Estetiği Nedir? ... - Medistanbul

Brezilyalı popo kaldırma, arka tarafınızda daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir kozmetik operasyondur.

Brezilyalı bir popo artışı duyduysanız ve sadece egzersiz yapmaktan daha kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, güvenli bir şekilde yapıldığından emin olmak için düzgün bir yer olmasına emin olmalısınız.

Brezilyalı Popo Kaldırma Operasyonu

Popo kaldırma, doğal görünümlü sonuçlarıyla dikkat çeken yağ aşılamadan oluşur. Operasyon aşağıdaki adımları içerir:

Operasyon genellikle anestezi altında yapılır, ancak daha az miktarda yağın aktarıldığı operasyonlarda lokal anestezi ile yapılabilir. Özellikle anestezi sizi rahatsız ediyorsa, bulantı önleyici bir ilaç isteyebilirsiniz.

Doktorunuz daha sonra kalça, mide ve uyluk gibi vücudunuzun diğer bölgelerindeki yağları gidermek için liposuction kullanır. Liposuction ise ciltte kesikler yapmayı ve daha sonra vücuttan yağ çıkarmak için bir tüp kullanmayı içerir.

Vücudunuzdan yeni çıkarılmış yağ depoları arındırılır ve kalçalarınıza enjekte edilmesi için hazırlanır.

Doktorunuz, daha yuvarlak, tam bir görünüm oluşturmak için işlenmiş yağı kalçaların belirli bölgelerine enjekte ederek bitirir. Yağ transferleri için kalça çevresinde üç ila beş kesik atılabilir.

Hem liposuction hem de yağ transferi dikişlerle kapatılır. Doktorunuz daha sonra kanama riskinizi en aza indirmek için cildin etkilenen bölgelerine karşı bir sıkıştırma giysisi uygulayabilir.

Popo Kaldırma

Popo Kaldırma Operasyonunun Faydaları

Silikon kalça implantlarının yerleştirilmesi gibi diğer kalça cerrahisi şekillerinden farklı olarak, daha doğal görünümlü sonuçlar elde etmek ve aynı zamanda arka tarafınızda daha fazla yuvarlaklık oluşturmak için popo kaldırırma operasyonu yapılır. Ayrıca bazen yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan sarkma ve şekilsizlik gibi bazı sorunların ele alınmasına yardımcı olabilir.

Giysileri rahatça giymeyi zorlaştıran figür dengesizliklerinden rahatsız olursanız, bu operasyonu düşünebilirsiniz. Popo kaldırmanın bir başka yararı ise, silikon kalça implantlarına oranla daha düşük bir enfeksiyon riski olmasıdır. Bu avantajlara rağmen, dikkate alınması gereken bazı ciddi yan etkileri de bulunmaktadır.

Popo Kaldırmanın Yan Etkileri

Popo kaldırma, silikon kalça implantları gibi diğer ameliyatlara göre daha az risk taşıyabilir. Yine de herhangi bir operasyonda olduğu gibi, bu operasyonun da yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar:

  • Enfeksiyon Riski
  • Yara olması durumu
  • Ağrının olması
  • Emilen veya enjekte edilen bölgede deri altında topaklanmaların olması
  • Derin enfeksiyon sebebiyle tedavi edilen bölgelerde cilt kaybının olması

Popo Kaldırma

Mevcut raporlarda popo kaldırmanın bir sonucu ölüm oranının üç binde 1 olduğunu göstermektedir. Operasyon yanlış yapıldığında, enjekte edilen yağ kalçalardaki büyük damarlara girebilir ve daha sonra akciğerlere gidebilir. Bu durumda solunum sıkıntısına ve nihayetinde ölüme neden olabilir. Bir diğer yan etki ise kalçalarınızın aşılanmış yağ depolarını almamasıdır. Enjekte edilen yağ, kısmi olarak vücut tarafından parçalanır ve emilir. Bazen de bir veya daha fazla operasyona gerek duyulabilir.

Popo Kaldırma, Görünüm, Öncesi-Sonrası

Herhangi bir operasyon sonrası olduğu gibi, popo kaldırma işleminden sonra da özel olarak dikkat etmeniz gerekir. Ameliyattan sonra iki hafta boyunca poponuza oturamazsınız ve poponuz tamamen iyileşene kadar yan tarafınızda veya karnınızda uyumanız gerekir. Ameliyattan sonra kalçalarınız birkaç hafta şişebilir.

Genel olarak, bu ameliyatın yan etkileri birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir. Başlangıçta, istediğiniz kesin sonuçları elde edene kadar birden fazla operasyona ihtiyacınız olabilir. İlk operasyonun tam sonuçlarını görmeniz de altı ay kadar sürebilir.

Popo Kaldırma İçin İyi Aday Kimdir?

Brezilyalı bir popo kaldırmayı düşünmeden önce bir uzman bir cerrahla görüşmek her zaman iyi bir fikirdir. 

  • Yaşın ilerlemesi ile şekli bozulan bireyler
  • Kilo dalgalanmaları nedeniyle doğal şeklini kaybetmiş kişiler
  • Giysilerinizde kendini rahat hissetmeyenler
  • Kalçalarınızda ve diğer bölgelerde yeterli miktarda yağ deposu bulunduran kişiler
  • Popo Kaldırma Silikon İmplantlar ve Liposuction

Popo Kaldırma

Sculptra Popo Kaldırma: Yaşla beraber doğal hacim kayıpları nedeniyle cildi dolgunlaştırmak için kullanılan bir tür dolgu maddesidir. Dolgu genel olarak yüz kırışıklıkları için kullanılır, ancak maksimum hacim için popo kaldırma ile birlikte kullanım için düşünülebilir. 

Silikon Popo İmplantları: Adından da anlaşılacağı gibi, bu operasyon kalçalarınıza yerleştirilen silikon implantların kullanımını içerir. Bazen iki operasyon yapıldığı halde, silikon implantlar uzun süreli yer değiştirme riskini taşır, bu nedenle gelecekte ameliyatın bir noktada tekrar yapılması gerekebilir.

Liposuction: Gluteal bölgede aşırı yağ depolarınız varsa, bazen bir doktor daha fazla yuvarlaklık yaratmanın bir yolu olarak bunları kaldırmayı önerecektir. Bu operasyon, popo kaldırmada kullanılan yağ transferine değil, sadece yağın giderilmesine odaklanır.

Popo Kaldırma için kesinlikle silikon veya hidrojel enjeksiyonları kullanmayın. Bu tür enjeksiyonlar aynı sonuçları veremeyebilir. FDA Güvenilir Kaynağı ciddi yan etkileri ve ölüm vakaları sebebiyle kullanımlarına karşı uyardı.

Popo Kaldırmada Sonuç

Doğru operasyonu güvence altına almak onların uzmanlık alanlarını ve deneyimlerini bulmaya bağlıdır. Operasyonun yapılacağı yer eğitimleri ve yönetim kurulu sertifikaları hakkında soru sorabileceğiniz istişareler sunar. Ayrıca çalışmalarına örnekler gösteren bir resim ve video görseli de olmalıdır. Bu konuda araştırmalarınızı buna göre yaparsanız sonrasında herhangi bir pişmanlık yaşamamış olursunuz. Bir sağlayıcı operasyonu son derece ucuz bir oranda yapıyorsa tekrar düşünmeniz gerekebilir, meşru bir cerrah olmayabilir. Popo kaldırma ameliyatları Amerika Birleşik Devletleri'nde popülerlik kazanmıştır. Bu nedenle de Brezilya poposu adı verilmiştir. 

Sertifikalı ve deneyimli bir doktor tarafından operasyonunuz gerçekleştirildiğinde iyi bir sonuç alma şansınız daha yüksektir. Önceden hazırlıklı olun ve kaydolmadan önce tüm detayları süreci, maliyetleri ve iyileşme süresini öğrenin.

Popo kaldırma popüler ve bazı kişiler için güzel bir ameliyat olsa da herkes için uygun ve doğru değildir. Sağlık geçmişinizle birlikte istediğiniz sonuçların ne olduğu hakkında doktorunuza danışmanız gerekebilir. Bu operasyonu veya ihtiyaçlarınıza daha uygun farklı bir şey önerebilirler.

Yorum Yap