Neden Saç Ekimi Yaptırmalıyız? ... - Medistanbul

Günümüz koşullarında her üç erkekten biri veya iki kadından bir tanesi yeme alışkanlıkları, genetik faktörler ve stres gibi nedenlerle dökülen ve seyrekleşmiş saçından şikayetçidir.

Erkekler ya da kadınlar kendini aynada gördüklerinde daha iyi hissetmek istediği için saç ekimi operasyonları son yıllarda en gözde işlemlerden birisi haline gelmiştir. Saç ekimi ile görüntüde olan değişikle birlikte bireylerin psikolojisine de önemli ölçüde olumlu yönde etki etmektedir.

Yaşanılan ortamlar neticesinde kişilerin saç ekimi operasyonu olmak istemeleri çevresel faktörlerin de etkisiyle oldukça istenilen bir durum haline gelmiştir. Kendini daha iyi hissetmek ve kendine güvenin artması da görülen sonuçlar arasındadır. Her anlamda kişiye iyi gelen güncel ve tercih edilen operasyonlardan biridir.

Kalıcı ve beklenilen sonuçlar doğurması adına bireyler çeşitli yollar denemiş fakat istedikleri görünümü yakalayamamışlardır. Kişileri rahatsız edecek derecede karşılaşılan saç dökülmeleri ve sorunları için cerrahi bir operasyon olan saç ekimi, günümüzde gittikçe tercih edilen estetik kategorisinde yer almaktadır.

Medistanbul olarak greft uygulamasını, profesyonel ekibimizle birlikte saç restorasyonunuzu gerçekleştirmekteyiz. Garanti belgemiz ile birlikte sizlere kaliteli ve istenilen sonuçlar vermeye özen gösteriyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte iyileştirilen ve geliştirilen bir yöntem tekniği olarak bilinen FUE tekniğini, biz hastanemizde hastalarımıza uyguluyor ve nakil operasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Neden Saç Ekimi Yaptırmalıyız?

Saç Ekim Uygulama Alanları

Kıl köklerinin incelmesi, dökülen saç kökleri genel uygulama alanları olmaktadır. Kimyasal denemelere maruz kalmış ve çözüm alamayan kişiler bu uğraşların köklere etki derecesinin oldukça az olduğunu gözlemlemiş ve teknolojik yöntemlerde çare aramaya başlamışlardır. Dünyada ve Türkiye’de de en çok tercih edilen FUE tekniği ön plana çıkmıştır. Medistanbul olarak kullandığımız FUE tekniği ile istenilen greft nakil işlemini gerçekleştiriyor. Gelişen teknoloji ile uzman doktorlarımızın deneyimlerini entegre ederek, hayal edilen görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Saç ekim operasyonu basit bir kavram olarak karşımıza çıksa da oldukça ciddiyet ve özveri gerektiren cerrahi bir işlemdir. Estetiği ve sağlığı bir bütün olarak, doğru hizmet kalitesinde size sunacak olan Medistanbul ailesi, saç ekimi sonucunda istediğiniz doğal görünüme sizi kavuşturacaktır.

Tecrübeli ve yetenekli uzman kadrosuyla sizin istekleriniz doğrultusunda hizmet veren Medistanbul benimsediği vizyonu ile ihtiyaç duyulan ve hedeflenen greft nakillerine imza atmaktadır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişiler için saç ekimi operasyonunun ne zaman yapılması gerektiği oldukça önemli bir konudur. Bu operasyona karar veren bireyler, ekim yapılacak hastaneyi, doktoru seçtikten sonra kendileri için en uygun zamanı seçmelidirler.

Saç ekiminin başarılı geçmesi için doğru zamanlama önemlidir. Bu noktada bireyde yaşanan saç dökülme seviyesi, saç ekiminin ne zaman yapılması gerektiği ile yakından ilişkilidir. Saç dökülme seviyesi belli bir noktaya gelmemiş bireylerin saç ekimi yaptırması doğru değildir. Bununla birlikte saç dökülmesi yoğun bir şekilde devam eden bireylerin de saç ekimi yaptırmaması gerekir. Bunun temel sebebi estetik görünümdür.

Saç dökülmesi devam eden bireye saç ekimi yapılırsa, dökülmeye devam eden saçlar estetik görüntüyü bozar, çünkü ekilen saçlar dökülmez. Bunun yanında saç dökülmesi belli bir seviyeye gelmemiş kişilere ekim yapılırsa, daha sonradan saçlar döküldüğünde farklı noktalarda boşluklar ortaya çıkacak ve saç ekiminin sağladığı estetik bütünlük bozulacaktır.

Bu yüzden saç ekimi yaptıracak kişiler için saçların dökülme hızı ve yoğunluğu dikkatli şekilde takip edilmelidir.

Saç ekimi için en uygun zaman saç dökülmesinin %60-%70 oranında tamamlandığı ve yoğun dökülme sürecinin sona erdiği dönemdir. Saç dökülmesi belli bir seviyeye gelmeden önce ekim yapılırsa ikinci bir ekim gerekebilir. Bu yüzden ekim için yoğun dökülmenin bitmesini beklemek en doğrusudur.

Saç Ekimi Neden Gerekli Sorularına Son

Saç Ekimi Zamanlamasında Yaş Faktörü

Saç ekiminin ne zaman yapılacağına karar vermek için yaş önemli bir faktördür. Uzmanlara göre 20 yaşın altında saç ekimi yaptırmak isteyenlerin ekim konusunda acele etmemeleri gereklidir. Bu dönemde saç ekimi yapılsa bile eski saçlar dökülmeye devam edebilir. Bu da saç ekiminin oluşturduğu bütünlüğü bozarak kötü bir görüntüye sebep olur.

30’lu yaşlarda saç dökülmesi durduğu için saç ekimi yaptırmayı düşünenler için en uygun dönemdir. 30 yaşına gelindiğinde dökülecek olan saçların dökülmesi tamamlanmış olur. Bu yaşlardan sonra yapılacak saç ekiminde tekrar dökülme riski bulunmamaktadır. Bu yüzden uzmanlar saç ekiminin 30 yaşından sonra yapılmasını daha doğru olduğunu söylemektedirler.

Saç Ekimi Zamanlamasında Mevsim Faktörü

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin mevsimsel dönemleri de önemlidir. Çünkü saç ekimi yaptıracağınız dönemde aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havaya maruz kalmamanız da fayda vardır. Yaz ayları saç ekimi için çok da uygun zamanlar değildir. Sıcaklar terlemeye sebep olur ve saç ekimi yapılan bölgeyi rahatsız eder. Saç ekimi operasyonu yapılan bölgeye operasyon sonrası dokunmamak önemlidir. Yaz aylarında oluşan terleme ya da dokunma gibi güdülere neden olur. Bunun yanı sıra deniz ve kumsal da saç ekimi sonrası için iyi değildir. Eğer yaz için tatil planları yapıyorsanız, saç ekimi yaptıracağınız tarihin tatilden sonra olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yorum Yap