Lazer Tekniği Ile Saç Tedavisi ... - Medistanbul

Saç lazeri ile saç dökülmesini önlemek, incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlamak ve yeni saç gelişimi sağlamak mümkündür.

Saç lazeri ile saç dökülmesini önlemek, incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlamak ve yeni saç gelişimi sağlamak mümkündür.

FDA tarafından onaylı lazer cihazımız ile saç dökülmesi sorunlarınız sona ermesiyle birlikte aynı zamanda saçlarınızın yeniden çıkması ve saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlamaktadır. Lazerli saç tedavisinde uyuyan saç kökleri tekrardan aktif hale geçerler. Saç derisi altına nüfuz ederek büyüme ve kalınlaştırma etkisi yaratırlar.

Erkek tipi kellik ve kadınların saç dökülmesinde son derece etkili olan bir yöntemdir. Saçın olmamasının sosyal etkisi tüm dünyada bilinmektedir. Kişinin görüşünü doğrudan etkileyen saçlar insanların özgüvenini ve sosyal yaşantısını etkilemektedir. Erkeklerde saç dökülmesinin başlıca nedenlerinden % 95 inin erkek tipi kellikten veya androgenetik alopesi sebebiyle olduğu bilinmektedir.

Lazer Tekniği

Bir erkek genel olarak 20-30 yaşları arasında saç dökülmesine maruz kalır. Stres tüm hastalıklarda olduğu gibi saç dökülmesinde önemli bir faktördür. Genelde erkeklerde daha çok rastlanan bir sorun gibi görünse de kadınlarda da çok fazla saç dökülmesi olduğu görülmektedir.

Saç Lazeri Uygulaması Nedir?

Lazerli saç tedavisi, incelmiş saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini engellemek ve yeni saç gelişimine katkıda bulunmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç lazeri uygulaması sırasında hasta, rahat ve konforlu bir ortamda bulunmaktadır. Bir yandan ikramlarını alırken, kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir ve keyifli bir şekilde uygulama yapılır.

Saç Lazer Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Lazerli tedavilerde ise kombine çalışmalar yapılmaktadır. Hastanın saç derisine küçük kanallar açılır ve büyüme faktörlü serum uygulanır. Saça masaj ile yedirilen serumun ardından haftada iki kez 20’şer dakika lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Lazer Cihazı

Bu Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Cildin altına uygulanan lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yeni saç kökü gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına da fayda sağlar.

Bu Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kombine bir uygulama olduğu için önerilen tedavi ürünlerinin düzenli kullanılması gerekmektedir.

Tedavi Herhangi Bir Acı Ya Da Ağrıya Sebep Olur Mu?

Saç lazeri uygulaması rahat ve konforlu bir uygulamadır. Tedaviden sonra günlük yaşama dönmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Kaç Seanstan Sonra Gözle Görülür Sonuç Alınmaya Başlar?

Sonuçlar hastanın saç dökülme hikayesine göre değişkenlik göstersede, ilk seanslardan sonra saç dökülmesinde azalmalar görülmektedir. 3-4 ay içinde ise gözle görülür ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Önerilen uygulama süresi ise genelde 6 aydır.

Kadınlarda Saç Lazeri Tercih Edilir Mi?

Özellikle kadınlarda saç lazeri büyük ölçüde çözüm sağlar. Ekim olayı genelde en son tercihtir. Öncelikli amaç güçlenebilecek yapıyı harekete geçirmek, dökülmeyi durdurmak, saçı daha canlı, parlak ve kaliteli hale gelmesini sağlamaktır.

Kadınlarda saç dökülmesi yüzde 60-70 oranında genetiktir. Bunun dışında guatr hormonu, kadınlık hormonu, vitamin eksiklikleri, demir, çinko selenyum gibi element eksikliği de kadınlarda saç dökülmesinde önemli bir orana sahiptir. Bu sebeple kişi geldiği zaman öncelikle araştırmaya alınır, eksiklikler saptanır. Eğer hormonel bir durumsa kadın hastalıkları uzmanıyla ortak çalışarak tedavi planlanır. Saç lazeri de bu doğrultuda uygulanır.

Kadınlarda saç tedavisinde kullanılan tedavilere göz atacak olursak; Genelde PRP, Growth Factor tedavisi, serum ve lazer tedavisini saymak mümkündür. Lazer tedavisinde 6 aylık süreçte saçların istenilen bir kalitede ve yoğunluk da artış olduğu görülür.

Lazer Cihazı ile Ekim

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

Tedavi sayesinde mevcut saçlar güçlenir, yeni saçlar çıkar ve mevcut saçtan daha hacimli bir hale gelmiş olur. İlk aşama olarak; haftada 2 kez 20’şer dakika olmak üzere bir tedavi uygulanır. Bu tedavi esnasında minik minik iğneciklerle serum yedirilir. Hem lazer hem serumla birlikte saç güçlendirilerek saç ekimi yapılmadan bir tedavi yapılmış olur.

Saç derisinde küçük kanallar açılarak saç derisine büyüme faktörlü serum uygulanır. Saç derisine hareketli bir masajla yedirilen serumun ardından, hasta lazere alınır. Saç problemi günümüzde özellikle daha fazla erkeklerin yaşadığı bir problem haline gelmiştir. Her erkek için saç dökülmesi büyük bir sorundur. Saç dökülmeleri insanlarda fiziksel bir bozukluğun dışında ruhsal anlamda da çeşitli sorunlar yaratmıştır. Bu durumdan dolayı da günümüzde saç tedavileri için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir.

Bu yöntemler sayesinde saç problemlerine belli çözümler getirilmiştir. Genetik olarak belli bir yaştan sonra erkeklerde saç dökülmesinin önüne geçilememektedir. Elbette ki bu durum engellenemez. Ancak yeni çıkan yöntemlerle birlikte yeni saç ekimi mümkün hale gelmiştir. Özellikle günümüzde teknolojinin çok ileri bir düzeye çıkmasıyla tıp alanında yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır.

Lazer tedavisi dediğimiz yöntem birçok problemin tedavisinde kullanılmaktadır. Bu yöntem özellikle saç tedavilerinde yavaş yavaş yaygınlaşır hale gelmiştir. Saç dökülme sorunlarına yeni bir tedavi geliştirilmek amacıyla saç lazeri denilen yöntem geliştirilmiştir. Özellikle incelmiş ve dökülmeye başlamış saçlar için lazer uygulaması tercih edilmektedir. Diğer uygulanan tedavi yöntemlerinden en büyük farkı ise herhangi bir ağrı olmamasıdır.

Saç ekimi yöntemlerinde kısmen de olsa belli bir ağrı ve yanma hissi duyulabilirken, lazer yönteminde ise herhangi bir şekilde ağrı duyulmamaktadır. Bu uygulama sayesinde zayıflayan saç kökleri güçlenerek daha canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Saç dökülmesi gözle görülür bir oranda durdurularak, saçlarınıza istediğiniz görüntüyü çok kısa bir sürede verebilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika süren seanslarla birlikte saç lazeri uygulaması gerçekleşmektedir. Kişilerin yapısına bağlı olarak 2 veya 3 seans da sürebilir. Tam olarak bir sonuç elde edilebilmesi için yaklaşık olarak 2-3 ay kadar bir süre gitmeniz yeterli olmaktadır. Bu yöntem saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanabileceği gibi, saç ekimi düşünen kişiler için de bir alternatif oluşturmaktadır.

Yorum Yap