ACELL+PRP Saç Dökülmesi Tedavileri ... - Medistanbul

Laboratuvarda uzun yıllara dayanan araştırmalar, alopesi gelişimini durdurmaya ve tedavi oluşmasına izin vermiştir. Tedavi, vitamin ve ilaçlar (ACell) ile trombosit açısından zengin plazmanın (PRP) bir  kombinasyonudur.

ACell + PRP tedavisi hem kadınlar hem de erkekler için eşit derecede etkilidir. Bozulmuş saçların onarımında ve rejenerasyonunda, pasif durumda kalan foliküllerin yeniden aktivasyonunda, yara izlerinin örtülmesinde, kaşların ve yüz kıllarının yeniden şekillenmesinde etkilidir.

ACell, formülü laboratuvarda elde edilen, deriden doğal olarak üretilen bir protein kompleksidir. Tıbbi ve cerrahi tedavilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Laboratuvarda üretilen acell, kök hücreleri aktive eden, mevcut saçların büyümesini hızlandıran, nakledilen folikülleri kök geliştirmeye teşvik eden, saç rengini kapatan ve renk ayarlayan bir aşıdır.

ACELL+PRP

PRP Nedir?

PRP (trombosit açısından zengin plazma), insan vücudunda dolaşan kandan üç kat daha fazla trombosit içeren konsantre bir kan plazmasıdır. Alınan kan miktarı, yapılan tedaviye bağlı olarak değişir. Bir santrifüj kullanılarak bir kan örneğinin damardan çıkarılmasından sonra trombosit açısından zengin plazma diğer kan bileşenlerinden ayrılır. Trombositler kandan ayrıldığında, bu konsantre birkaç noktaya enjekte edilir.

PRP, alınan kök hücreleri ve büyüme faktörlerini aktive ederek, sağlıklı dokuyu aktive edilmiş kök hücrelerin etrafına kopyalayarak hareket eden bir modelleme sistemini tetikler. Aktif olmayan hücrelerin uyandığı daha sağlıklı ve canlılık kazandığı bir reaksiyon oluşturur.

PRP büyüme faktörleri 3-4 ay boyunca saç foliküllerini ve kök hücre dokularını uyarır. Alopesi, genetik faktörlere dayanan, zayıf beslenme, alkol ve tütün kullanımının yanı sıra stres ile hızlanan bir durumdur. Genler, saçların kafa derisinin etkilenen kısımlarında saçın daha küçük ve daha ince olmasını sağlayan foliküllerin kök hücrelerine sinyaller iletir.

Acell Nedir?

ACell + PRP, kılcal damar tedavisi için özel bir formüldür. Hücreleri, vitaminleri, ilaçları ve PRP tedavisini bağlayan hücre dışı bir matris karışımından oluşur. Bu formül saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Saç 2-4 ay sonra tekrar çıkmaya başlar, ancak bu süreç bir yıl devam edebilir. Saç ekimi operasyonu ile birlikte kullanıldığında iyi sonuçlar alınan bir tedavidir.

ACell + PRP, etkilenen dokuları onarmak ve yeniden modifiye etmek, minyatürleştirilmiş saç köklerini yeniden etkinleştirmek için hücresel düzeyde etkiler. Acell, yetişkin kök hücrelerini saç dökülmesi genlerinin etkisi altında pasif hücreler olan foliküllerden aktive eder; Büyüme faktörleri içeren PRP, yeni kan damarlarının hızla gelişmesine yardımcı olur ve foliküler hücre fonksiyonunu iyileştirir. ACell + PRP kombinasyonu saç köklerinin daha büyük ve sağlıklı büyümesinin yanı sıra daha hızlı saç büyümesini sağlar.

ACell + PRP, hasar görmüş saçları iyileştirme sürecini tetikleyen ve saç dökülmesini büyük ölçüde önleyen yeni bir doku üretir. ACell + PRP tedavisi, hastalıklı saçlarda (kopma veya yarılmalarla) bile saç ekimi başarısını artırır. ACell + PRP ile düzenli tedavi, kafada daha fazla saç tutar, saç foliküllerinin minyatürizasyon işlemine başlamasını önler ve azalmaya başlayan folikülleri yeniler.

Bu tedavi, saç büyümesinden sorumlu hücreleri koruyan ve etrafındaki dokuyu iki katına çıkaran bir bariyer oluşturur. Hücreler saç derisine saç ekimi operasyonu için anestezi uygulandığından ACell + PRP işleminin uygulanması ağrısızdır. Tedavi, kafa derisinin üst katmanlarına, koroner hattan donör bölgeye kadar mikro enjeksiyonlar ile uygulanır.

ACELL+PRP

ACELL +PRP Saç Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Birçok birey saç dökülme problemi yaşıyor. Genetik nedenler başta olmak üzere stres faktörü, kronik hastalıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor.

ACELL+PRP kök hücresinin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Saç kıran gibi saç hastalığı olan kişilerde tedaviye büyük oranda fayda sağlayarak saçlanma meydana geliyor. Saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi hem de saç ekimi sırasında yara iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

Saç ekimi operasyonuna ACell + PRP tedavisini dahil etmenin avantajları şunlardır:

  • İyileşme daha hızlı olur.
  • Saç dökülmesini dengeler.
  • Saç kalitesini artırır.
  • Yüksek saç yoğunluğu elde edilir.
  • Skar dokusu oluşumu en aza indirilir.

ACELL +PRP Saç Uygulaması ile PRP Arasındaki Farklar Nedir?

PRP hastanın kendi kanından elde edilen, trombositten elde edilen zengin kısmıdır. Acell+PRP uygulaması ise birçok materyalin buna PRP de dahil olan kombinasyon tedavisidir. İçerisinde PRP, vitaminler ve saç tedavisine yardımcı olan birkaç materyal bulunmaktadır.

ACELL +PRP Saç Uygulaması Kimlere Uygulanır?

Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı dönemlerde uygulandığında, dökülme azalarak normal hale geliyor ve kellik ileri yaşlara öteleniyor. Bu durumdan duruma değişiklik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerde oluyor. Çok sayıda ince saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı oluyor. Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçları var. Kaş,sakal ve bıyıkta sorun yaşayanlarda da başarılı sonuçlar veriyor.

Özetle;

  • Saç dökülmesi olanlara
  • Saçında incelme ve zayıflama olanlara
  • Saç Kıran problemi olanlarda
  • Saçını korumak ve önlem almak isteyenler
  • Saç Ekiminde destek tedavi olarak

ACELL+PRP

Yan Etkileri Var Mıdır?

ABD de kullanılan bu uygulamanın içeriğinin herhangi bir yan etkisi olmadığına ve kullanılabileceğine dair FDA onayı bulunmaktadır.

Aksine ACell + PRP tedavisi hastanın sağlığını etkilemez, faydaları dış görünüşü iyileştirerek güven ve benlik duygusunu düzeltmede önemli bir role sahiptir.

Sonuç Ne Zaman Alınır?

ACELL+PRP nin ilk örneği saç dökülmesinin büyük oranda azalmasıyla normal hale gelmesi şeklinde etkisini zamanla göstermektedir. Gözle görülür etki kişiden kişiye değişmekle beraber 6. aydan itibaren başlar. Ancak maksimum etkisini 1 yılın sonunda göstermektedir.

Yorum Yap